برگزیدهنمایش

چند خبر از بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

مراسم رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با حضور مسئولان و هنرمندان برگزار شد.

به گزارش هنرنت، مراسم رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با حضور مسئولان و هنرمندان، در جمع دانش‌آموزان مدرسه پویندگان دانش در حال برگزاری است

احمدرضا احسانی در این مراسم گفت: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به مدت یک هفته شور و نشاط و عشق را به شما هدیه می‌دهد.

وی افزود: بیش از ۵۲ اثر نمایشی از ایران و ۷ کشور دنیا در سالن‌های نمایشی شهر همدان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول برگزاری جشنواره ۸ سالن در سطح شهرستان‌های استان میزبان کودکان و نوجوانان هستند، افزود: بیش از ۲۰ نمایش خیابانی نیز در مدارس و نقاط مختلف شهر اجرا خواهد شد.

کودکان میهمان نواز همدانی در انتظار برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

دبیر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: کودکان همدانی بسیار میهمان‌نواز هستند و منتظرند تا جشنواره آغاز شود تا میزبان هنرمندان باشند.

مجید قناد در آیین رونمایی از پوستر جشنواره که در همدان در حال برگزار است، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره در دوره بیست و ششم، اظهار کرد: خوشحالیم که کودکان همدان به عنوان آینده سازان کشور میزبان گروه های نمایشی هستند .

وی ادامه داد: کودکان همدان همچون بزرگترها میهمان نوازان خوبی هستند و منتظرند تا میزبانی مطلوب از جشنواره داشته باشند.

قناد با اشاره به اینکه  ۲۶ سال برای این جشنواره تلاش شده است، یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برای برگزاری این جشنواره تلاش زیادی را انجام داده و امید می‌رود امسال بتوانیم امور را به خوبی پیش ببریم و جشنواره را به بهترین شکل برگزار کنیم.

قناد همچنین تصریح کرد: از تک تک هنرمندان سراسر کشور سپاسگزارم که برای حضور در جشنواره تلاش کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که با استقبال کودکان و نوجوانان همدانی از نمایش‌های دوره بیست و ششم بتوان جشنواره را به خوبی برگزار کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:

همدان پایلوت برنامه های فرهنگی هنری

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه هر برنامه‌ای با همکاری آموزش پرورش و با دانش آموزان و معلمان برگزار شود هیچ کمبودی نخواهد داشت، افزود: ما باید برنامه‌های فرهنگی، هنری و آموزشی را با حضور دانش آموزان اجرا کنیم تا نتیجه بگیریم.

حمیدرضا حاجی بابایی با توضیح اینکه همدان پایتخت گردشگری آسیا و ۵۰۰ ساله ایران است، اضافه کرد: همدان پایلوت برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری است زیرا مهمترین ویژگی این شهر فرهنگی بودن آن است.

حاجی بابایی در ادامه گفت: امیدوارم در ایام برگزاری جشنواره، فرصت مناسبی برای بهره‌مندی همه کودکان و نوجوانان از برنامه ها فراهم شود.

برگزاری ۲۰ دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک در همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان  با بیان اینکه برای بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان برگزار می شود، افزود: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان  همدان، در حوزه بین‌المللی شناخته شده است.

امیر خجسته افزود: به دنبال این هستیم با همکاری مسئولان استانی بتوانیم جشنواره فیلم کودک و نوجوان را به همدان بیاوریم تا شادی و نشاط را به بچه ها هدیه بدهیم.

مدارس، بهترین بستر برای رشد تئاتر کودک و نوجوان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: مدارس بهترین بستر و زمینه برای رشد تئاتر کودک و نوجوان هستند.

محمد پورداوود در آیین رونمایی از پوستر جشنواره که در دبستان پویندگان دانش شهر همدان برگزار شد، با بیان اینکه آیات قرآن  کریم مملو از زیبایی شناختی و هنر است، اظهار کرد: در سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش نیز به طبیعت و همچنین هنر و زیبایی شناختی که برگرفته از جهان هستی است،  پرداخته شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایش تکیه بر زندگی دارد، یادآور شد: کودک با نمایش پیوند دارد و با توجه به این موضوع، استفاده از نمایش یادگیری را برای کودکان و نوجوانان عمیق‌تر خواهد کرد.

پورداوود با تأکید بر اینکه نمایش به سبب گستردگی، چشم هنرها است، خاطرنشان کرد: تئاتر برگرفته از شعر، ادبیات، ریتم و معماری است و اگر رویکرد تدریس نوین برگرفته این نمایش ها باشد اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و می‌توان گفت که بهترین بستر برای اجرای تئاتر و پرداختن به نمایش مدارس است.

پورداوود ضمن ابراز امیدواری از برگزاری مطلوب جشنواره، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است، امیدواریم جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در این شهر به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

بیست و ششمین جشنواره بین الملی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان برگزار خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن