برگزیدهموسیقی

پرواز همای بار دیگر اپرای “حلاج” را به صحنه می‌برد

اپرای "حلاج" با ایجاد تغییرات در بخش اجرا و فرم و حرکات سماع و نمایشى و... بار دیگر اجرا خواهد شد.

به گزارش هنرنت، اجرای جدید اپرای “حلاج” از اول مرداد روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت به همت موسسه آوای هنر از اول مرداد هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در کاخ‌موزه نیاوران برگزار خواهد شد.

پرواز همای آهنگساز، خواننده و بازیگر اپرای “حلاج” که در یک سال اخیر این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ‌موزه سعدآباد و تبریز و رشت و شیراز و تالار وحدت و سالن ایرانیان روی صحنه برد، درباره اجرای جدید گفت: قصد داشتیم مردادماه اپرای “حلاج” را مجدداً در کاخ‌موزه سعدآباد به روی صحنه ببریم، اما در نهایت از اجرا در مجموعه سعدآباد منصرف شدیم و اپرا را در کاخ‌موزه نیاوران اجرا خواهیم کرد.

او ادامه داد: امسال اپرای “حلاج” را با هزینه و امکانات حرفه‌ای بیشتر به صحنه خواهیم برد. تغییرات عمده بیشتر در بخش اجرا و فرم و حرکات سماع و نمایشى همچنین استفاده از مدرن‌ترین سیستم ترى‌دى مپینگ (سه‌بعدی) و ساخت و چیدمان استیج و سکوهایی خواهد بود که برای مخاطبان تعبیه شده است.

همای با اشاره به این که چیدمانی مناسب و زیبا در نظر گرفته‌ شده است که مخاطبان به‌خوبی بتوانند برنامه را مشاهده کنند، عنوان کرد: ما بدون استفاده از چهره‌های سرشناس پنجاه و دو شب اپرای “حلاج” را به صحنه بردیم و قرار است برای ۳۰ شب دیگر در نیاوران روى صحنه برویم. استقبال بی‌نظیر مخاطبان تنها دلیلی است که باعث شد اپرای “حلاج” را مجدداً اجرا کنیم.

این خواننده تأکید کرد: اجرای جدید با ۱۲ نوازنده و یک همخوان و ۱۵ بازیگر و سماع‌گر تکرار خواهد شد. خواننده و بازیگر نقش اول خودم هستم و محمدحسین صفری نقش شبلى را ایفا می‌کند.

همای درباره نحوه شکل‌گیری این پروژه توضیح داد: سرگذشت غم‌انگیز حلاج روایت‌گر بخش مهمى از ساختار اجتماعى و تاریخى و فرهنگى ایران است. پرداختن به این سوژه برایم بیشتر از هر چیزی در دوره و روزگار امروز اهمیت دارد.

پاشا هنجنی، سعید فهیمی، محمود نوذری، مسلم علیپور، میلاد علیپور، فرشاد رستمى اسفندیار شاهمیر، حمیدرضا یوسفی، سعید بهرامی و سپیده‌ ابراهیم نژاد نوازندگان این کنسرت خواهند بود و بهزاد جاودانفر نیز طراح حرکات این اپراست.

تهیه بلیت از هم‌اکنون در وب‌سایت شخصی همای و همچنین سایت تیوال و اپلیکیشن آپ امکان‌پذیر است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا