برگزیدهسینما

نشست تخصصی «تاثیر سینما بر معماری شهری» در جشنواره بین المللی فیلم شهر

نشست تخصصی «تاثیر سینما بر معماری شهری» با حضور جردن هالندر، دبیر جشنواره فیلم معماری هلند در سومین روز هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر برگزار می شود.

به گزارش هنرنت، به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، نشست تخصصی «تاثیر سینما بر معماری شهری» با حضور جردن هالندر، دبیر مهم ترین جشنواره فیلم معماری دنیا در هلند با بررسی موضوع چگونگی نفوذ سینما در فرآیند طراحی و معماری شهری در سومین روز هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، شنبه ۲۹ تیر ماه در پردیس سینماگالری ملت برگزار می شود.
گفتنی است جردن هالندر (Jord den Hollander) معمار و فیلمساز هلندی است. او پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد رشته معماری، در زمینه فیلمنامه نویسی در مدرسه فیلم لندن تحصیل کرد. در طی دوران حرفه ای خود هر دو رشته را در پروژه های متعدد با هم ترکیب کرد. هالندر در آکادمی معماری آمستردام، آکادمی طراحی در آیندهوون و آکادمی فیلم و تلویزیون هلند در آمستردام در زمینه معماری و فیلمسازی سخنرانی های فراوانی داشت. او موسس و رئیس جشنواره معماری و فیلم روتردام (AFFR) است که به بزرگ ترین جشنواره در نوع خود در جهان تبدیل شده است.
این نشست از ساعت ۱۷ الی ۱۹ شنبه ۲۹ تیر ماه در سالن ۵ پردیس سینما گالری ملت برگزار خواهد شد.
هفتیمن جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزا خانی از ۲۶ تا ۳۱ تیر ماه در پردیس سینماگالری ملت در حال برگزاری است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن