برگزیدهتجسمی

فرهاد ورهرام: مهمترین فیلم‌های صنعتی با حمایت صنعتگران ساخته شده است

دومین روز از جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، در بخش نمایش ویژه با مستند «ایستگاه»، میزبان فرهاد ورهرام بود.

به گزارش هنرنت،به نقل از ستاد خبری پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، مستند «ایستگاه» ساخته فرهاد ورهرام، ظهر روز شنبه ۱۳ مهر در سالن ناصری خانه هنرمندان به نمایش درآمد.

فرهاد ورهرام بعد از نمایش این فیلم در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره «فردا» با اشاره به اهمیت حمایت صاحبان صنایع برای تولید فیلم‌های صنعتی گفت:

مهمترین فیلم‌های صنعتی دنیا را مدیران صنعتی حمایت کردند و هرجا سینما از حمایت آنان برخوردار بوده، فیلم‌های خوبی تولید شده است.

این مستندساز تصریح کرد: در کشور ما هنوز رشد فکری سرمایه‌گذارها و صاحبان کارخانه به نقطه‌ای نرسیده است که از فیلم صنعتی حمایت کنند. درحالیکه برای تولید فیلم صنعتی نیاز به تغییر فکر صاحبان صنایع در این زمینه است و اینکه سینما را بفهمند و در این‌باره دغدغه داشته باشند.

وی افزود: معمولا نگاه سرمایه‌گذاران به سینما برای تبلیغ فیلم است، درحالی‌که باید دنبال فیلمساز بروند تا فیلم صنعتی خوب ساخته شود. به همین خاطر من در این سال‌ها جز فیلم «موج و مرجان و خارا» ساخته ابراهیم گلستان، هیچ فیلم صنعتی دیگری در ایران ندیده‌ام.

ورهرام درباره چگونگی شکل‌گیری و ساخت مستند «ایستگاه» اظهار کرد: درحال تحقیق برای کاری بودم که با یک بازنشسته برخورد کردم، دیدم چقدر شبیه به شخصیت فیلم شهید ثالث در «طبیعت بی‌جان» است. شهید ثالث فروپاشی یک شخص بازنشسته را نشان می‌دهد و من فروپاشی شهر را به تصویر کشیدم.

فرهاد ورهرام در پایان با اشاره به ماندگاری آثار سهراب شهید ثالث گفت: فیلم‌هایی که به موارد خاص در یک دوره می‌پردازد ممکن است به مرور فراموش شود، اما اثری که مانند آثار شهید ثالث ویژگی یا ساختاری داشته باشد که درطول تاریخ جریان پیدا می‌‌کند، ماندگار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا