سینماطراحی صحنه

فراخوان دومین دوره‌ سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران

به گزارش هنرنت دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران با نگاهی پژوهش‌محور، هفتم تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه یک‌هزار و سیصد و نود و هفت در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم؛ مهمترین هدف این سمپوزیوم، تدوین و تدقیق نگاه آکادمیک بر طراحی صحنه‌ و لباس ذوقی و سلیقه‌ای و نیز تلاش برای رسیدن به یک نگاه علمی و اندیشه‌ورزانه درطراحی و اجرای یک اثر می‌باشد.
زمان‌بندی دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران به شرح ذیل اعلام می شود:
مهلت ارسال مقالات و ارسال آثار تا ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ خواهد بود و اسامی پذیرفته شدگان در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ می باشد همچنین علاقمندان میتوانند در تاریخ ۷ فروردین جهت ثبت نام درکارگاه‌های آموزشی و سمینارها اقدام کنند.
بخش‌های دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران در بخش رقابتی شامل ؛ بخش تئاتر(تمامی آثار طراحی صحنه و لباس در حوزه‌ی تئاتر که در بازه‌ی زمانی ۰۱/۰۱/۱۳۹۶ الی ۲۹/۱۲/۱۳۹۶ اجرا شده‌اند)،بخش فیلم: (فیلم‌های بلند سینمایی ، ویدیویی و فیلم‌های کوتاه زیر سی دقیقه) بخش پژوهش: تالیف، ترجمه، گردآوری؛ کتاب (فارسی، لاتین)؛ تالیف، ترجمه، گردآوری؛ مقالات (فارسی، لاتین)، دستاوردها و تجارب از یک اجرای طراحی صحنه و لباس، بخش کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی و سمینار، بخش نمایشگاه و بخش بین الملل خواهد بود.
نظریه‌ها و رویکردهای نوین طراحی صحنه و لباس معاصر، آسیب شناسی علمی طراحی صحنه و لباس در تئاتر و سینمای ایران، شیوه‌های برخورد با متن برای طراحی صحنه و لباس، طراحی صحنه و لباس در محیط‌های غیرمتعارف و تاثیرات تکنولوژی برطراحی صحنه و لباس از جمله محورهای پیشنهادی دبیرخانه‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی‌صحنه و لباس تهران در این دوره است.
ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر در تمام بخش‌ها تنها از طریق سایت سمپوزیوم به نشانی: www.tisscd.com انجام می‌گیرد.همچنین فایل راهنمای نگارش مقالات در پیوست فراخوان در سایت درج شده است.
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با رویکرد سینما و تئاتر برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا