موسیقی

فراخوانِ اولین دوره آوازِ معاصر منتشر شد.

فراخوان نخستین دوره «آواز معاصر»‌ برای کشف استعدادهای آوازی در موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی منتشر شد.

به گزارش هنرنت، به نقل از روابط عمومی پروژه «آواز معاصر»، نخستین دوره پروژه مستقلِ «آواز معاصر» با هدف بازنگری و توجّه دوباره و نو به هنرِ جدّی و اصیلِ آواز و همچنین کشف و معرّفی آوازخوانانِ توانا امّا کمتر شناخته شده‌ کشور، با حضور چهار موسیقیدان و آهنگساز در سبک‌ها و شیوه‌های گوناگون، برگزار می‌شود.

پروژه‌ آواز معاصر شامل چند مرحله است که گامِ نخست، انتخابِ صداهای توانمند و با ظرفیتِ آوازی از میان صِداهای ارسالی است؛ مراحلِ بعدی این پروژه شاملِ اجرای زنده‌ خوانندگان و انتخاب نهاییِ بهترین‌ها، سپس آهنگسازی و تولید آثار موسیقایی باکلام برای آنها و در گام‌های بعد شاملِ تهیه و تولید موزیک ویدیو و انتشار قطعات مربوط به نفرات منتخبِ اولین دوره‌ی پروژه آواز معاصر و معرّفی آنان به بازار رسمی موسیقی توسّط چهار موسیقیدان و آهنگساز این پروژه یعنی؛ میدیا فرج نژاد، مهدی حسنی، داریوش تقی پور (اَوستا) و بهرام دهقانیار است.

از آنجا که هدفِ رویداد آوازِ معاصر و دست‌اندکارانِ این پروژه، احیا و اجرای نوینِ هنرِ آواز و آشتی دادنِ گوش مخاطبِ امروز با آواز ایرانی و درنتیجه اعتلای ذائقه شنیداری علاقه مندانِ موسیقی است، از این‌ رو هیچ مبلغی به عنوان ورودی، دستمزد یا هزینه‌ تولید متوجّه شرکت‌کنندگان و آوازخوانانِ نخواهد بود، بلکه همه‌ هزینه‌ها توسّط موسیقیدانانِ حاضر در این پروژه و حامیانِ مادّی و معنوی آواز معاصر تقبّل و تامین خواهد شد.

موضوع:

۱- آوازِ دستگاهی ایران(سنّتی)

۲- آوازِ مقامی و نواحی(موسیقی محلّی ایران و زیرمجموعه‌های آن)

شرایط و مقرّرات:

۱- در این پروژه به جز موسیقی‌های مذکور، دیگر انواع آواز و موسیقی(اعم از کلاسیک، پاپ و…) پذیرفته نخواهند شد.

۲- از نظرِ هیاتِ انتخاب، تواناییِ متقاضیان در اجرای آواز بر تصنیف ارجحیت دارد. (تصنیف‌خوانی، ضربی خوانی و دیگر انواع در درجات بعدی اهمیت است)

۳- هیچگونه محدودیتی اعم از سنّ و جنسیت و… برای شرکت در این پروژه وجود ندارد.

۴- محتوای شعر یا کلام در آواز، آزاد و در نظرِ هیئت انتخاب بی‌تاثیر است.

۵- ارسال آواز در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی یا انواع آواز در موسیقیِ مقامی به زبان‌ها، گویش‌ها و لهجه‌های مختلف بلامانع است.

۶- از آوازخوانانِ منتخبِ مرحله نخست، برای اجرای زنده و تعامل با آهنگسازان، در مرحله دوّمِ این پروژه دعوت به عمل خواهد آمد.

راهنمای ارسال:

۱- متقاضیان باید نمونه صدای خود را حتماً به صورت یک فایلِ صوتیِ خام، بدونِ هرگونه ویرایش و پالایش(اعم از انواع بهینه‌سازی کوکِ صدا و افکت‌هایی نظیر ریوِرب، دیلِی، کُمپرِسور و…) که توسُط یک ریکوردِر ساده(گوشی موبایل، اِمپی تری پِلیِر، زوم ریکوردر و…) و خارج از محیطِ استودیو ضبط شده است، ارسال فرمایند. (صداهای دستکاری شده به هیچ عنوان مورد بررسی قرار نخواهند گرفت)

۲- اعلامِ نام و نام خانوادگی، سِن و شهرِ محل زندگی در ابتدای فایل صوتی و همچنین مکتوب به پیوستِ فایل، الزامی است.

۳- هر شرکت‌کننده مجاز به ارسالِ تنها یک فایل صوتی است. (ارسال بیش از یک فایل صوتی از سوی شرکت کنندگان، موجب حذف آنان از گردونه‌ی داوری و بررسی خواهد شد).

۴- مدّت زمان هر فایلِ صوتی باید حدّاکثر ۲دقیقه(۱۲۰ثانیه) باشد.

۵- همراهی صدای خواننده توسّط ساز یا دیگر اصوات موسیقایی(مشروط بر وضوحِ کاملِ صدای خواننده) بلامانع است.

۶- آوازها می‌توانند مبتنی بر خلّاقیت و بداعتِ خواننده و یا حاصلِ بازخوانی و اجرای مجدّد وی باشند.

۷- متقاضیان می‌توانند فایلهای آواز خود را به شماره واتساپ یا تلگرام زیر ارسال کنند:

۰۹۱۲۲۷۱۹۵۷۲

آخرین مهلت ارسال:
۱۵شهریور۱۳۹۹
برای کسب اطّلاعات بیشتر و طرحِ پرسش‌های احتمالی به:
صفحه اینستاگرام: @koron.prim و کانال تلگرامی : @avazemoaser مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا