برگزیدهسینما

رقابت چهار بانوی فیلمساز در اکران اردیبهشت‌ماه

از روز چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه پنج فیلم تازه نفس به گردونه اکران افزوده می‌شوند.

سرویس سینمایی هنرنت: از روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه پنج فیلم “تولدت مبارک” به کارگردانی سمیه زارعی‌نژاد،”خانه دیگری” بهنوش صادقی”،” وکیل مدافع” سلما بابایی،” سامورایی در برلین” مهدی نادری و “نبات” پگاه ارضی به روی پرده سینماها می‌روند.

فیلم تولدت  مبارک

“تولدت مبارک” اولین فیلم سینمایی سمیه زارعی نژاد در مقام کارگردان است. این فیلم درباره مریم، کودکی هفت ساله است که به دلیل شرایط خانوادگی وارد راه‌های جدیدی در زندگی می‌شود. مریم کودکی اهل کتاب و کتابخوانی است و برای هر کاری راهی جدید انتخاب می‌کند. در این فیلم محمدرضا فروتن، محبوبه بیات، مبینا مرتضوی، سارا زارعی و نیما سیدی ایفای نقش می‌کنند. این فیلم جایگزین فیلم “زندانی‌ها” به سرگروهی سینما آزادی روی پرده می‌رود.

خانه دیگری

“خانه دیگری” نیز نخستین تجربه کارگردانی بهنوش صادقی در مقام کارگردان است که پیش از این در جشنواره فیلم فجر برای اولین بار به نمایش درآمد. این فیلم به قلم مهنوش صادقی مضمونی اجتماعی دارد و روایتگر داستان پدری به نام حبیب ا… است که در سال‌های آخر عمر تصمیم گرفته به خانه آبا و اجدادی‌اش برگردد. او خانواده اکرم، از اقوام دورش را برای پرستاری و مراقبت از خود به این خانه دعوت کرده تا با او زندگی کنند. در این میان، خوشی‌ها و ناخوشی‌های این خانواده زندگی حبیب ا… و دختر و دامادش را تحت الشعاع قرار می‌دهد… . لیلا زارع، پژمان بازغی، ناصر هاشمی، مهنوش صادقی، علیرضا جعفری، روشنک گرامی، متین ستوده، رابعه مدنی، پیمان یونسی، امیرجمشید صادقی و (با هنرمندی) گوهر خیراندیش بازیگران “خانه دیگری” هستند.

وکیل مدافع

“وکیل مدافع” به کارگردانی سلما بابایی فرزند شهید بابایی است که محسن علی اکبری تهیه کنندگانی آن را برعهده دارد. در خلاصه داستان این فیلم آماده است. اگر در سال ۹۷ جنگی اتفاق بیافتد و جنگی که در ۳۰ سال پیش رخ داد مجدد تکرار شود، به کجا خواهیم رفت و چه خواهیم کرد؟ این موضوع؛ قصه «وکیل مدافع» است و روایت گر نگاهی عمیق با باری سیاسی نسبت به فضای روز و هشت سال جنگ دفاع مقدس خواهد بود. ایمان افشاریان، کوروش تهامی، محمودعزیزی و مجید یاسر بازیگران این فیلم هستند.

سامورایی در برلین

“سامورایی در برلین” به کارگردانی و نویسندگی مهدی نادری و تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفاری محصول سال ۱۳۹۷ است. حمید فرخ نژاد، امیر مهدی ژوله، میرطاهر مظلومی، هومن حاجی عبدالهی، میترا حجار، سامان صفاری، گوهرخیراندیش، نادر مشایخی، محسن حسینی، اکبر سمنار، رنه اشتولز بازیگران این فیلم هستند که هنوز اطلاعاتی درباره داستان آن منتشر نشده است.

فیلم نبات

“نبات” ساخته پگاه ارضی است که این فیلم نیز نخستین تجربه سازنده‌اش در مقام کارگردان است که در بخش بازار سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد. “نبات” به کارگردانی پگاه ارضی و با بازی شهاب حسینی، نازنین فراهانی و ستایش محمودی یک ملودرام اجتماعی است که ترسیم روابط انسانی و عاطفی خانوادگی در آن مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا