تجسمینمایش

در ژانر عکاسی صحنه؛ “سکوت” نگارخانه بهارک را فرا می گیرد

مجموعه عکسی از فرزاد جمشیددانایی در قالب نمایشگاه انفرادی "سکوت" در ژانر عکاسی صحنه در نگارخانه بهارک به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش هنر نت به نقل از روابط عمومی، نمایشگاه انفرادی عکس “سکوت”، ساعت ۱۶ روز جمعه، ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور پدیدآورنده آثار؛ فرزاد جمشیددانایی و برعایت دستورالعملهای بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل پوشش دستکش و ماسک در نگارخانه بهارک افتتاح خواهد شد.
طراحی پوستر “سکوت” را سپهر کشفی اصل؛ طراح گرافیک جوان بر عهده داشته که تاکنون، پوستر رویدادهای متعددی را طراحی کرده است.
نمایشگاه انفرادی عکس “سکوت” در ژانر عکاسی صحنه و در شاخه تئاتر، نخستین نمایشگاه انفرادی فرزاد جمشیدددانایی در حوزه عکاسی به شمار می رود که پیش از این، سابقه شرکت در چندین نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی در نگارخانه های مختلف را داشته است.
در بیانیه هنری رویداد چنین آمده است:
«وقتی کلمات واضح نیستند، من باید بر روی عکس ها تمرکز کنم. وقتی تصاویر هم کافی نیستند، باید با سکوت خشنود شوم.» – اَنسل آدامز (Ansel Adams)
در هیاهوی گفتگوهای بازیگران روی صحنه، لحظات سکوت وجود دارد که هر کدام، معانی متفاوتی را به ذهن متبادر می سازند: اشتیاق، اضطراب، اعتراض، خفقان، ترس و حتی مرگ.
رساترین سکوت های روی صحنه در نمایش های سال های اخیر برگزیده شده است تا در فقدان کلمات، سکوت در قالب تصویر به سخن درآید.
گفتنی است؛ فرزاد جمشیددانایی، عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، عضو انجمن صنفی سراسری عکاسان تئاتر ایران و همچنین، عضو هیئت مدیره کانون عکس اندیشه (فرادید) است و با گروه های نمایشی مختلف در مقام عکاس گروه نمایشی همکاری دارد.
“سکوت” در ساعت ۱۹ روز چهارشنبه، ۳ آذر ماه ۱۴۰۰ پس از شش روز به فعالیت خودش خاتمه خواهد داد.
نگارخانه بهارک در میدان ونک، ده ونک، خیابان شهید صابری، کوچه یکم، پلاک یک واقع شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا