تجسمیسینماموسیقینمایش

در راستای طراحی “جشنواره چند منظوره بین المللی جاده ابریشم” با پیشینه ۲۰۰۰ ساله

در پی استقبال فراوان دیگر کشورها برای شرکت در این رویداد متفاوت و نیز به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری کشور, مکان جدید برگزاری این هم افزایی فرهنگی , هنری , گردشگری , اقتصادی و علمی جاده ابریشم به تاریخ ۴ الی ۹ آذر ماه سال جاری به مجموعه کاخ موزه سعدآباد منتقل می گردد.

این نمایشگاه اولین و بزرگترین فستیوال فرهنگی هنری با رویکردهای متفاوت نام برده شده است که تا به حال در این مسیر طراحی شده است.

در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مد ظله العالی که امسال را سال حمایت از کالای ایرانی معرفی کرده‌اند هدف این پروژه بین‌المللی این است که در دوران اقتصاد مقاومتی و به دنبال حمایت از تولیدات ایرانی در حوزه های غذا، لباس و صنایع‌دستی پرداخته شود .

این نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۲۳ با بخش‌های نمایشگاهینمایش و همایش، پنل ورک شاپ فروش محصولات، محتواهای : فراخوان معماران ابریشم , فراخوان فیلم راه ابریشم , اجرای موسیقی و تئاتر ملل و مرور بینا فرهنگی کودک ابریشم در فضای زیبای کاخ سعد آباد برگزار می‌شود تا از این طریق مخاطبان داخلی و خارجی هر چه بهتر با فرهنگ غنی ایران آشنا شده و همچنین قدمی مؤثرتر در تعاملات بین فرهنگی داشته باشند.

همچنین در تداوم مسئولیت اجتماعی از هنرمندان توان یاب (معلول) و نیز خیریه کهریزک , کودکان کار خیابانی , خیریه پویش آفتابگردان و …در این مسیر نیز حمایت می شوند .
جشنواره جاده ابریشم یک پلت فرم است برای حمایت صادرات تولیدات کالاهای ایرانی نه فقط گردهمایی به صورت نمایشگاهی و همایشی …

این نخستین بار است که چنین جشنواره ای متنوع با سبک زندگی , هنری ,فرهنگی ,اقتصادی , گردشگری , علمی چنین جشنواره ای اجرا می شود و این جشنواره (برگزاری رویداد,فضای نمایشگاهی,همایش,B2B های بین الملل اقتصادی,اجرای برنامه استیج فرهنگی هنری بین الملل با حضور ۱۷ کشور از مسیر جاده ابریشم با مشارکت سازمان میراث فرهنگی , گردشگری , صنایع دستی کشور برای تاریخ مذکور در فضای مجموعه کاخ سعدآباد در حال پیش تولید است.

در حاشیه اجرای این جشنواره فراخوان معماران , پوستر طراحان ,گرافیست ها ,مستند سازان ,سینما گران ,مجسمه سازان ,نقاشان , مدیران آموزش در سطح بین الملل را با هیئتهای داوری تخصصی و ارائه تندیس طراحی شده مخصوص جاده ابریشم را در بخش های خاص خواهیم داشت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا