برگزیدهسینما

خداحافظی تلخ شهاب حسینی از اینستاگرام | من اصلا الگو نبودم و نیستم | وصلم اما به ریسمان الهی

سرویس سینمایی هنرنت: یک هفته پس از انتشار گسترده تصاویر مربوط به واکسن زدن بازیگر سرشناس و تحسین‌شده سینمای ایران و در شرایطی که توضیح و شفاف‌سازی پس از آن هم نتوانسته بود افکار عمومی انبوه هواداران را در داخل و خارج مرزها متقاعد کند، حسینی تصمیم گرفت برای بستن سرچشمه انتقادها صفحه شخصی و رسمی خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام ببندد.

بازیگر برگزیده جشنواره کن در متنی که آن را با عبارت «شهاب حسینی، ملقب به صفر کله‌گنده» امضا کرده، نوشت: «گفت: سنگی که طاقت ضربه‌های تیشه را ندارد، به تندیسی زیبا بدل نخواهد شد.

می‌بخشید اگر الگویی نبودیم که مقبول نظر افتد چون اصلا الگو نبودیم. کی گفت که بودیم؟ در جهانی که زیستگاه مردان و زنانی بزرگ بوده، ما را چه به الگو بودن؟ همواره خود جوینده الگویی بودیم تا رمز جاودانگی بیاموزیم و نیافتیم مگر در سیر آنان که دلسپرده راه حق و حقیقت بودند و جان بر سر این عشق به جان‌آفرین پیشکش کردند. بسیارند. بجویید، می‌یابید.

درست می‌گویید. وصلم اما نه به آنجا که پندار شماست. به ریسمانی که به آن چنگ زدم تا پراکنده و متلاشی نشوم. حبل‌الله که از مهر و کرامتش در دسترس همگان است. اگر نمی‌بینیم، مشکل از ماست. قدردان مهر عزیزانی هستم که همواره و در هر شرایط بنده را از لطف حمایت خود محروم نکردند.

برایشان طول عمر باعزت و عاقبت خیر آرزو می‌کنم. اما نارفیقان نسبتا محترم. سیر بنده کوچک در طی بیست و هفت سال از عمق ناکجا و رسیدن به اینجا در پیشگاه چشمتان نبود؟ آنچه که غیر از خدای بزرگ و ارادت به خاصان درگاهش مرا به پیوند با آن نسبت می‌دهید، چنانچه می‌توانستند، خود را از گزندهای روزگار حفظ می‌کردند. وگرنه من بنده آن دمم که ساقی گوید، یک جام دگر بگیر و من نتوانم.

قصه کوتاه که متاسفم که آنچه انتظار داشتید نبودم چون وامدارتان نبودم. گفت، آنچه هستی هدیه خداست به تو و آنچه می‌شوی هدیه توست به خدا. غایتم تبدیل این وجود خاکسار به گوهری ‌است در شان پیشکش به پیشگاه پروردگار.

همین و بس. گویند سنگ لعل شود در مقام صبر آری شود ولیک به خون جگر شود. از آنجا که بنده متعلق به نسل فضای مجازی نیستم، ترجیح می‌دهم ادامه زندگی را همچون پیش در فضای حقیقی تجربه کنم. لذا از اینستاگرام، رفع زحمت می‌کنم و دنبال‌کنندگان مجاز را با دنیای خود تنها می‌گذارم. حق ماندگار، پایدار و نگهدار. آمین.»

شهاب حسینی که روحیه‌ای لطیف و شاعرانه دارد، در سال‌های اخیر چند بار با موج‌های شدید و انتقادی در شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی و واقعی مواجه شده است؛ حاشیه‌های پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن وقتی جایزه‌اش را به امام زمان(عج) تقدیم کرد، انتقاد از تحریم‌کنندگان جشنواره فیلم فجر پس از ماجراهای آبان ۹۸، اعتراض‌ها به حضورش در سفارت فرانسه برای گرفتن نشان شوالیه و این اواخر هم زدن واکسن کرونا در آمریکا با یک ماسک جنجالی که نماد نوعی ماده مخدر روی آن نقش بسته بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا