برگزیدهسینما

حضور همزمان “روزهای نارنجی” در سه جشنواره

فیلم سینمایی "روزهای نارنجی" ساخته آرش لاهوتی همزمان در سه جشنواره سیاتل در آمریکا، ایمجین ایندیا در اسپانیا و جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان حضور دارد.

به گزارش هنرنت ، “روزهای نارنجی” به کارگردانی آرش لاهوتی این روزها به صورت همزمان در سه جشنواره خارجی سیاتل در آمریکا، هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی ایمجین ایندیا در شهر مادرید کشور اسپانیا و ششمین دوره از “چشم انداز ایران” جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان حضور دارد.

جشنواره فیلم سیاتل که از ۱۶ ماه می تا ۹ ماه ژوئن در سیاتل برگزار می‌شود، از سال ۱۹۷۶ به صورت سالیانه در شهر سیاتل برگزار شده و جزو جشنواره‌های برتر در آمریکای شمالی است که بیشتر به فیلم‌های مستقل و خارجی می‌پردازد.

فیلم “روزهای نارنجی” در روزهای ۲۰، ۲۲ و ۲۴ ماه می در این جشنواره به نمایش در می‌آید.

فستیوال بین‌المللی فیلم ایمجین ایندیا (Imagineindia) هر سال در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار می‌شود و میزبان فیلم‌هایی از سراسر جهان در بخش‌های مسابقه فیلم‌های بلند، مستند، کوتاه و نگاه به گذشته است.

در این دوره از جشنواره که از تاریخ ١٧ تا ٣١ ماه می برگزار می‌شود “روزهای نارنجی” در بخش مسابقه جشنواره حضور دارد.

ششمین دوره از “چشم انداز ایران” جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان از ۳۰ ماه می تا ۲ ماه ژوئن در شهر کلن کشور آلمان برگزار می‌شود و فیلم “روزهای نارنجی” روز ۳۰ می ساعت ۱۹ در سالن نمایش موزه لودویگ شهر کلن اکران خواهد شد.

این فیلم چندی پیش در بخش جشنواره جشنواره‌ها و بازار فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز حضور داشت.

“روزهای نارنجی” پیش از این در جشنواره مانهایم آلمان جایزه بهترین فیلم جشنواره با عنوان “سینماگر بزرگ تازه وارد”، جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما) و جایزه کلیسای جهانی را دریافت کرد و در چهارمین دوره جشنواره سینه ایران تورنتو برنده جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین بازیگر زن شد.

این فیلم همچنین در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به عنوانی یکی از نامزدهای فیلم‌های اول انتخاب شد و در بخش  تجلی اراده ملی دو جایزه دریافت کرد.

اولین فیلم بلند سینمایی آرش لاهوتی تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی دیگری از جمله بخش کشف چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه  اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل، جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان، بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره مالاتیا در ترکیه و بخش مسابقه اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره مِد فیلم ایتالیا و دو بخش “سینمای جهان اکنون” و “نمایش آمریکا” سی‌امین دوره جشنواره فیلم “پالم اسپرینگز”، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چنای هند و جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ نیز روی پرده رفته است.

“روزهای نارنجی” درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

تهیه کننده فیلم “روزهای نارنجی” علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا