حریم شخصی کاربران

هنرنت معتقد است اصول حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران بسیار مهم و حساس است. در این سند اصول محرمانگی اطلاعات هنرنت و نیز راهکارهای هنرنت برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران سایت هنرنت توضیح داده شده است.

محتویات این سند
این سند شامل توضیحی درباره اطلاعات خصوصی ای است که هنرنت از کاربران سایت جمع آوری می کند و نیز نحوه استفاده هنرنت از این اطلاعات. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر بوده و به کمک آن ها می توان کاربران هنرنت را به صورت منحصر به فرد شناسایی نمود. برای نمونه می توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود.
این سند به مواردی که در اختیار هنرنت نیست و هنرنت هیچ کنترلی بر آن ها ندارد نمی پردازد. شرکت های مشتری خدمات هنرنت و افراد ثالثی که در استخدام هنرنت نیستند و همچنین اطلاعات ثبت شده در Whois نام دامنه کاربر از جمله این موارد هستند.
اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آن ها
شما با ثبت نام و ارسال فرمهای سفارش و پشتیبانی در سایت هنرنت اطلاعات خصوصی خود از قبیل نام، نشانی، نشانی الکترونیک و … را در اختیار هنرنت قرار می دهید.
پس از ورود به سایت هنرنت شما یک کاربر ناشناخته نیستید و اطلاعات مربوط به استفاده شما از خدمات هنرنت نگهداری می گردد. این اطلاعات شامل سفارشات و تراکنشها، سرویسهای مورد استفاده، اطلاعات فردی و مانند آن بوده ولی محدود به این موارد نیست.
هنرنت کلیه تراکنش های شما از جمله تراکنش های مالی را جمع آوری و نگهداری می کند.
هنرنت به صورت خودکار پس از ورود شما به سایت هنرنت اطلاعاتی از قبیل IP شما، اطلاعات کوکی های هنرنت و صفحاتی که مشاهده می کنید را جمع آوری و نگهداری می کند.
هنرنت از این اطلاعات در راستای بعضی از مقاصد از قبیل ارتقاء خدمات هنرنت، تهیه محتوای مناسب، برنامه های تبلیغاتی و مانند آن استفاده می کند.
هنرنت اطلاعات شما را اجاره نمی دهد، نمی فروشد و به اشتراک نمی گذارد به جز در موارد زیر:
در صورت ادغام هنرنت در یک شرکت دیگر. در این حالت قبل از به اشتراک گذاری اطلاعات شما، این موضوع به شما اطلاع داده شده و نظر شما درباره ادامه استفاده از خدمات هنرنت یا خروج کامل پرسیده می شود.
در صورت تخطی شما از قوانین شرایط و ضوابط سرویسها ، و در صورت وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد شما، اطلاعات شما در اختیار مراجع قانونی قرار می گیرد.
در صورتی که مراجع قضایی اطلاعات شما را –به هر دلیلی- از هنرنت بخواهند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار می گیرد.
هنرنت ممکن است بر روی کامپیوتر شما کوکی ذخیره کرده و در مراجعات بعدی شما به سایت هنرنت از آن استفاده کند.
ویرایش و تغییر اطلاعات شخصی
شما می توانید اطلاعات ثبت شده خود را در سایت هنرنت تغییر دهید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که در هنگام عضویت در هنرنت آن ها را در سایت هنرنت وارد نموده اید؛ مگر آنها که از لحاظ شناسایی هویت برای کارکرد هنرنت ملاک امنیت حساب کاربری داشته باشد مثل ایمیل و نام خانوادگی و…
شما می توانید به طور کامل از هنرنت و کلیه خدمات آن خارج شوید. در این حالت برخی از اطلاعات شما از هنرنت حذف شده و تعدادی دیگر از آن ها حداقل به مدت یک سال بایگانی می شوند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نشانی الکترونیک، شماره تلفن همراه، پیام های ارسالی و مانند آن بوده ولی محدود به موارد فوق نیست.
محدودیت دسترسی به اطلاعات
هنرنت دسترسی کارمندان خود به اطلاعات شما را محدود نموده و فقط کارمندانی که مستقیماً باید برای ارایه خدمات هنرنت یا انجام وظایف خود در این راستا با شما در تماس باشند به این اطلاعات دسترسی دارند.
هنرنت جهت حفظ امنیت اطلاعات محرمانه، ممکن است اطلاعات مهم مثل رمز عبور و … را به صورت رمز شده در پایگاه های داده خود ذخیره کند به نوعی که در صورت دسترسی ناخواسته و غیر مجاز به آن ها، این اطلاعات قابل استفاده توسط دیگران نباشد؛ اگر چه نمیتوانیم هیچ تضمینی در این رابطه به شما بدهیم.
امیدواریم که بتوانیم به شما این تضمین را بدهیم که از اطلاعات شخصی تان تحت بالاترین استانداردهای امنیتی استفاده خواهد شد. هنرنت تلاش خواهد کرد که تمامی راه های معقول را طی کند تا امنیت هر نوع اطلاعاتی را که از شما در اختیار دارد،‌ حفظ کند. همچنین اطلاعات شخصی شما در شبکه های امنی ذخیره می شوند اما متاسفانه،‌ با وجود فناوری فوق و ادوات امنیتی، نمی توان ایمنی هیچ مخابره داده ای از طریق اینترنت را به صورت %۱۰۰ تضمین کرد. بنابراین ما نمی توانیم این اطمینان را به صورت قطعی بدهیم که اطلاعاتی که برای ما می فرستید،‌ در حین ارسال (مخابره) در هر شرایطی در امان خواهند بود و علاوه بر آن نمی توانیم مسئولیت اتفاقات ناشی از دسترسی غیر قانونی به اطلاعات شخصی شما را قبول کنیم. (همانند دسترسی ISP ها به اطلاعات ارسالی از رایانه شما) هنرنت مسئولیت عواقب ناشی از دستیابی غیر قانونی شخص یا گروه ثالثی به اطلاعات شخصی شما را نیز نخواهد پذیرفت.
سایت های لینک شده
این سایت ممکن است با وب سایت های دیگر (“سایت های لینک”) پیوند داشته باشد. سایت های لینک شده تحت نظارت هنرنت نیستند و هنرنت در مورد آنها مسئولیتی ندارد. شما باید توجه داشته باشید که اطلاعات شخصی که برای سایت های لینک می فرستید،‌ تحت نظارت خط مشی حریم خصوصی هنرنت نخواهد بود و ما جداً توصیه می کنیم که نسبت به سیستم حفظ حریم خصوصی و سیاست های امنیتی آنها اطلاع حاصل کنید.

تغییرات در این سیاست ها
هنرنت حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلی در متن این سیاست نامه تغییرات ایجاد کند. اگرچه سعی میشود از طریق ایمیل کلیه کاربران از تغییرات مطلع شوند ولی کاربران موظف اند با مراجعه مداوم به این متن، از تغییرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن ، درخواست قطع سرویس خود را نمایند و یا از سایت هنرنت خارج شده و به آن مراجعه نکنند. در غیر این صورت تمام پیامد های احتمالی آن بر عهده کاربران خواهد بود .

پرسش ها و پیشنهادها
در صورتی که درباره این سیاست ها پرسشی دارید یا پیشنهادهایی برای تغییرات و بهبود آن ها دارید، با استفاده از فرم ارتباط با ما آن را با تیم هنرنت در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا