تجسمی

حراج ۳۹۹ میلیون دلاری مدرنیست‌های اروپایی در کریستیز نیویورک

حراج آثار امپرسیونیستی و مدرن کریستیز نیویورک در حالی 13 مه (23 اردیبهشت‌ماه) برگزار شد که این حراج با فروش آثار بسیاری از هنرمندان طراز اول تاریخ هنر به فروش کلی 399.041.000 دلاری دست پیدا کرد.

سرویس تجسمی هنرنت: حراج آثار امپرسیونیستی و مدرن کریستیز نیویورک با ارائه ۵۴ اثر از هنرمندان برجسته مدرنیست اروپایی شبی خاص را تجربه کرد و توانست به رکوردی حدود ۴۰۰ میلیون دلاری در یک شب حراج به دست آورد که می‌تواند برای این حراج‌گذاری تا سال‌ها به عنوان یک رکورد ثبت شود. در این شب ۹ اثر بالای ۱۰ میلیون دلار فروش رفت که یکی از کم‌سابقه‌ترین شب‌های یک حراج در دنیا را به ثبت رساند.

در این حراج که به گفته کارشاناسان هنری از تمامی هنرمندان برجسته هنر مدرن اروپا، آثاری درخشان ارائه شده بود اثر “پارچ و میوه‌ها” پل سزان با فروش ۵۹٫۲۹۵٫۰۰۰ دلار رکوردار این حراج شد. اما در جایگاه دوم گران‌قیمت‌ترین آثار این دوره حراج برخلاف پیش‌ببینی ‌های قبلی که شانس رکورداری این حراج را اثر “درختان در باغ پناهندگی” وینسنت ونگوگ می‌دانستند؛ این اثر به قیمت ۴۰ میلیون دلار به فروش رسید و در جایگاه دوم ایستاد. اما آثار دیگر هنرمندی که در این دوره حراج کریستیز درخشان ظاهر شد دو اثر از مودیلیانی بود که جایگاه سوم و چهارم حراج را به خود اختصاص دارند. مجسمه “سر” از آمادئو مودیلیانی ۳۴٫۳۲۵٫۰۰۰ دلار و نقاشی “لونیا چکوشکا (زنی در لباس سیاه)” به مبلغ ۲۵٫۲۴۵٫۰۰۰ دلار چکش خوردند.

اما در جایگاهی بعدی تابلو “نامه (پاسخ)” پابلو پیکاسو ۲۵٫۲۴۵٫۰۰۰ دلار، تابلو “مرداب با نیلوفرهای آبی” کلود مونه ۲۱٫۸۴۰٫۰۰۰ دلار، تابلو “تراس” پیر برنارد ۱۹٫۵۷۰٫۰۰۰ دلار، اثر “تریس روی نیمکت” بلاتازار کلوسوفسکی (بالتیوس) ۱۹٫۰۰۲٫۵۰۰ دلار و اثر “پل ژاپنی” کلود مونه ۱۲٫۷۶۰٫۰۰۰ دلار چکش خوردند.

در این حراج آثاری از ادوارد ویلارد، مارک شاگال، آندره دراین، هنری ماتیس، کامیل پیسارو، خوان میرو، آلبرتو جاکومتی، پل سیگیک، ژان آرپ، ادگار دگا، فرنارد لگر، هنری مور، ژان دوبوفه، رنه مگریت، سالوادور دالی، پل کله، جورجیو مرندی، آلفرد سیسیلی، نیکلاس د استئل، ویلهلم همرشی، پیر آگوست رنوار، لوسیو فونتانا، ارنست لودویگ کرشنر، پیر برنارد و ماکس بکمان چکش خوردند.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا