نمایش

جشنواره تئاتر مقاومت، آیینه‌دار همدلی ملت ایران است / دیدار معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیر و شورای مدیران جشنواره تئاتر مقاومت

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیر و شورای مدیران جشنواره تئاتر مقاومت دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش هنرنت به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، در این دیدار که در محل معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تمجید و تجلیل از زحمات ستاد برگزاری این جشنواره، خواستار ترویج روحیه همدلی و ایثار در اقشار و آحاد گوناگون جامعه شد.

حسینی با بیان اینکه ملت ما در طول تاریخ هیچگاه منفعل نبوده و همیشه تهدید‌ها را برای خود به فرصت تبدیل کرده‌است گفت: جشنواره تئاتر مقاومت باید زمینه‌ساز ترویج روحیه ایثار و فداکاری در جامعه باشد و ما باید بتوانیم بهترین بهره را از ظرفیت والای ایجاد شده در بستر دفاع مقدس برای شرایط امروز کشور ببریم.

حسینی همچنین گفت: ملت ما همیشه در همه صحنه‌ها ابتکار عمل مثال‌زدنی از خود نشان داده‌ و توانسته‌است از سخت‌ترین مشکلات و صعب‌العبورترین راه‌ها به سلامت گذر کند. جشنواره تئاتر مقاومت باید این غیرت و حمیّت ملی را در صحنه تئاتر، با بیان اثربخش و زیبای هنر به جامعه ارائه دهد.

وی اظهار امیدواری کرد جشنواره تئاتر مقاومت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور بتواند با تزریق روحیه امید و نشاط و خودباوری به اهداف عالیه خود دست پیدا کند.

سید مجتبی حسینی همچنین بر لزوم همکاری و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این جشنواره مهم کشور در حوزه هنرهای نمایشی تاکید کرد.

در آغاز این دیدار حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت نیز با بیان اینکه جشنواره مقاومت پس از سال‌های پرافتخار دفاع مقدس، اینک علاوه بر این گنجینه گران‌بها شاهد تزریق مضامین متنوع و گسترده‌ای در موضوعات جشنواره است گفت:امروزه شاهدیم که با بسط موضوعی و روزآمد کردن مفاهیم مقاومت، ظرفیت بالایی در حوزه هنرهای نمایشی کشور ایجاد شده و این تحولِ مضمونی باعث شده تاکنون بیش از ۱۲۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

نیلی همچنین افزود: جریان تئاتر مقاومت در کشور زنده است، چرا که در پایش سراسری که ضمن برگزاری جایزه بزرگ سرو و تقدیر از فعالان حوزه تئاتر دفاع مقدس انجام شد، شاهد ارسال بیش از ۲۸۰ اثر از سراسر کشور بودیم که بدون هیچ چشم‌داشتی و با عشق به فرهنگ دفاع مقدس تولید شده بودند. این گنجینه گران‌بها را باید با ساماندهی و کیفی‌سازی در سطح ملی مطرح کنیم و این موضوع اساسی را وظیفه خود می‌دانیم.

در این دیدار دکتر قادرآشنا مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ضمن قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران و بانیان این جشنواره مهم ملی، بر لزوم همکاری اداره کل هنرهای نمایشی با جریان تئاتر مقاومت در کشور تاکید کرد.

در این دیدار توحید معصومی دبیر اجرایی جشنواره، جواد تمدنی مدیر روابط عمومی، امیرحسین شفیعی مدیر بخش صحنه‌ای، داریوش نصیری مدیر بخش خیابانی و محیطی و امیر کلاته مدیر اداری و پشتیبانی جشنواره نیز حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا