برگزیدهسینما

“تشریح” فاتح جشن مستقل فیلم کوتاه شد

"تشریح" به نویسندگی و کارگردان سیاوش شهابی بیشترین جوایز دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران را به خود اختصاص داد.

به گزارش هنرنت، دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران شامگاه چهارشنبه ۱۶ مردادماه، با حضور اهالی سینما در موزه سینما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که سیاوش چراغی‌پور بازیگر، اجرای آن را برعهده داشت، آرمین ایثاریان دبیر این دوره از جشن گفت: ۴۵۰ فیلم به دبیرخانه ارسال شد که ۳۸ فیلم در مرحله داوری انتخاب شد. در مرحله دوم نیز برنده‌ها در رشته‌های مختلف انتخاب شدند فیلم کوتاه همیشه ستاره‌های درخشانی به سینما معرفی کردند و امیدوارم مسئولین از این سینما حمایت کنند. جشن سینمای کوتاه به صورت مستقل برگزار می‌شود و شما برگزار کنندگان آن هستید. فیلم کوتاه اولین صنفی است که به صورت آکادمی جشن خود را برگزار کرده و هر سال سعی شده تا کاستی‌های خود را برطرف کند.

سعید پوراسماعیلی رئیس انجمن فیلم کوتاه در ادامه این مراسم بیان کرد: از طرف هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه که تنها ۲ ماه است روی کار آمده‌اند، حضورتان را خوش آمد می‌گویم، امیدوارم از فیلم کوتاه حمایت شود و از خانه سینما برای کمک برای برگزاری مستقل این جشن تشکر می‌کنم. امیدوارم سال‌های بعد شاهد جشن‌های بهتری از سینمای کوتاه داشته باشیم.

در میان برگزاری برنامه، صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان هدیه‌ای را به برگزیدگان اهدا کرد.

 معرفی برگزیدگان

در اولین بخش از معرفی برگزیدگان همایون اسعدیان و نیما عباسپور برای اهدای جوایز بخش بهترین فیلمنامه روی صحنه آمدند.

نشان لیاقت این بخش به سیاوش شهابی برای فیلم “تشریح” اهدا شد.

محمدرضا دلپاک و کاوه سجادی‌حسینی نشان لیاقت بهترین صداگذاری را به محمدمهدی جواهری‌زاده برای فیلم کوتاه “تشریح” اهدا کردند.

دلپاک در ادامه از ناصر تقوایی یاد کرد و گفت: این هنرمند همیشه می‌گفت فیلم کوتاه مثل یک دوبیتی است و فیلم بلند مانند رمان.

در ادامه مراسم مستانه مهاجر سهراب خسروی نشان لیاقت بهترین تدوین را به عماد خدابخش برای فیلم کوتاه “تشریح” اهدا کردند.

محمود کلاری، اشکان اشکانی و علی لقمانی هم نشان لیاقت بهترین فیلمبرداری را به فرید تهماسبی برای فیلم “آیسان” اهدا کردند.

در بخش بعدی برنامه مسعود رایگان و مصطفی آل‌احمد نشان لیاقت بهترین بازیگری را به علی ثانی‌فر برای فیلم “تشریح” اهدا کردند.

اهدای نشان ایسفا به پرویز کیمیاوی

در ادامه این جشن نشان ایسفا به پرویز کیمیاوی توسط حمید جعفری اهدا شد. جعفری پیام این هنرمند را که مدت‌ها است در آلمان زندگی می‌کند، برای حاضران قرائت کرد.

در بخشی از این پیام آمده بود: کاش نسل فیلمساز ما نیز چنین برخوردی را به هنرمندان پیشکسوت خود چون ابراهیم گلستان داشتند. من همیشه یک فیلمساز مستقل بودم و خوشحالم در ۸۰ سالگی چنین نشانی را دریافت می‌کنم.

در بخش بعدی وحید موساییان، مازیار میری و امیرشهاب رضویان نشان لیاقت بهترین کارگردانی را به سیاوش شهابی برای فیلم کوتاه “تشریح” اهدا شد.

در بخش پایانی این مراسم منوچهر شاهسواری،‌ مجید برزگر، سعید پوراسماعیلی و مسعود امینی تیرانی روی صحنه حاضر شدند و نشان لیاقت بهترین فیلم را به سیاوش شهابی برای فیلم “تشریح” اهدا کردند. همچنین لوح تقدیر این بخش به سوگل شهابی و مریم کوهکن تهیه کنندگان “تشریح” اهدا شد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن