برگزیدهسینما

آلن دلون: آنچه در دنیا بسیار سخت است، رفتن است

نخل طلای افتخاری هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن، شب گذشته به آلن دلون، بازیگر فرانسوی و یکی از ستاره‌های سینمای در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی، برای یک عمر فعالیت هنری‌اش اهدا شد.

 به گزارش هنرنت به نقل از  رویترز، آلن دلون پس از دریافت این نخل طلا از دستان دخترش، درحالیکه اشک می‌ریخت، گفت: «مدت‌ها بود این‌ چنین گریه نکرده بودم.»

آلن دلون پس از دریافت نخل طلای افتخاری، در میان تشویق حضار گفت: «امشب برای من بیش از آنکه پایان فعالیت حرفه‌ای باشد، به نظرم پایان زندگی است. مراسم امشب تا حدودی یک بزرگداشت پس از مرگ است، البته در زمان زنده بودن من.»

آلن دلون پس از آن افزود: «وقتی من کار بازیگری را آغاز کردم، به من می‌گفتند آنچه در این کار از همه سخت‌تر است دوام آوردن در آن است و من ۶۲ سال دوام آوردم.»

این بازیگر ۸۳ ساله در ادامه سخنان خود با صدایی بغض‌آلود گفت: «اکنون می‌دانم آنچه در دنیا  بسیار سخت است، رفتن است. چون من هم می‌روم اما نه پیش از آنکه از شما تشکر کنم.»

او ادامه داد: «اگر من ستاره هستم، من به مخاطبانم مدیونم و نه به فرد دیگری. برای همین می‌خواهم از شما تشکر کنم.»

این بازیگر همچنین گفت: «کسی مجبور نیست با من موافق باشد. ولی یک چیز در جهان هست که من به آن اطمینان دارم و به آن افتخار می‌کنم. واقعا فقط یک چیز و آن کارنامه کاری من است. این نخل طلا برای همین سابقه کاری به من اهدا شده و نه برای چیز دیگر و به همین دلیل من به آن افتخار می‌کنم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن