جشنواره تئاتر فجر(39)نمایش

آغاز سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور ۱۰۷ گروه نمایشی

سرویس تئاتر هنرنت: سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از ۱۱ تیرماه با حکم سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به حسین مسافرآستانه به عنوان دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر آغاز شد. در حالی‌که تصمیم بر آن شد که این رویداد مهم تئاتری کشور امسال به دلیل شرایط ایجاد شده در پی ویروس کرونا بین‌المللی برگزار نشود و این عنوان از نام این جشنواره حذف شد.

فراخوان بخش عکس و پوستر جشنواره شهریورماه و بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی و رادیو تئاتر، مهرماه منتشر شد و در آبان ماه سال جاری فراخوان بخش‌های تله‌تئاتر و گزارش صحنه‌ای این دوره از این رویداد در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

همچنین نیمه دی‌ماه بخشی تازه با عنوان هنر بدن و حرکت به این دوره از جشنواره اضافه و فراخوان آن منتشر شد و طبق روال هر ساله هیئت‌های انتخاب آثار معرفی و نمایش‌ها و آثار راه‌یافته به جشنواره اعلام شدند.

بر این اساس سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از یازدهم تا نوزدهم بهمن‌ماه در بخش‌های‌ صحنه‌ای (رقابتی، غیر رقابتی و میهمان)، نمایش‌های خیابانی (مسابقه، میهمان، سرباز انقلاب و ویژه شهدای هسته‌ای)، دیگرگونه‌های اجرایی، رادیو تئاتر، تله‌تئاتر و گزارش صحنه‌ای و عکس و پوستر تئاتر به صورت صحنه‌ای و مجازی در تهران برگزار می‌شود و آئین پایانی این جشنواره بیستم بهمن‌ماه در تالار وحدت برپا می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا