تجسمی

آثار ۱۰ هنرمند ایرانی در حراج بزرگ “ون‌هام” آلمان فروش رفت

حراج بزرگ "ون‌هام" آلمان به مناسبت 60 سالگی این حراج در شهر کلن برگزار شد و 15 اثر از هنرمندان مدرنیست و معاصر ایران در این حراج به فروش رسید.

سرویس تجسمی هنرنت: حراج ون‌هام در شهر کلن که سابقه ۶۰ سال برگزاری مستمر حراج آثار هنری اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا را دارد به مناسبت ۶۰ سالگی خود، حراجی بزرگ از آثار هنرمندان سراسر جهان برگزار کرد و بیش از ۱۰۰۰ اثر را طی دو شب برگزاری، چکش زد.

در این حراج که بیشتر آثار ابعاد کوچک و کاغذی هنرمندان سراسر دنیا ارائه شده بود، آثار هنرمندانی همچون پابلو پیکاسو، پیِر آگوست رِنوار، کیس فان دوگن، خوان میرو، ماکس ارنست، پل کله، رنه ماگریت، ویلم دکونینگ، سالوادر دالی، گرهارد ریشتر، اندی وارهول، یوزف بویز، فرانک استلا، دیوید لینچ و…. در کنار هنرمندانی از کشورهای مختلف، اروپایی، آسیایی و آفریقایی، چکش خورد.

در اولین شب حراج “ون‌هام” که با عنوان “هنر مدرن، پس از جنگ و معاصر” در ۲۹ می (۸ خرداد) برگزار ‌شد ۵۸۵ اثر چکش خورد که در این میان ۸ اثر از ۶ هنرمند ایرانی به فروش رسید. در این حراج اثر بهمن محصص ۸ هزار یورو، اثر مسعود عربشاهی ۷ هزار یورو، دو اثر رضا درخشانی هر کدام ۸ هزار یورو، اثر آنه محمد تاتاری ۴ هزار یورو، دو اثر شهرام کریمی هر کدام ۱۰ هزار یورو و اثر مسعود سعدالدین ۸ هزار یورو چکش خوردند.

همچنین در شب دوم این حراج که ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) با عنوان “کشف” برگزار شد نیز ۵۰۷ اثر چکش خورد که در میان این آثار ۷ اثر از هنرمندان ایرانی نیز به فروش رسید. اثر بهمن محصص ۱٫۸۰۰ یورو، اثر فریده لاشایی ۴ هزار یورو، اثر واحد خاکدان ۳ هزار یورو، دو اثر احمد نصرالهی هرکدام ۳ هزار یورو و دو اثر سید اسدالله شریعت پناهی هر کدام ۵ هزار یورو به فروش رسیدند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا